pl en
^
^
^

SESJE MELODII TANECZNYCH TRADYCYJNIE
poniedziałki, 6, 13, 20 i 27 maja 2019
godz. 20:00-22:00
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń
fb


Zapraszamy na wspólne praktykowanie grania utworów do tańca. Tradycyjny repertuar tańców polskich i szwedzkich, jak również balfolk. Spotkania dla muzyków zarówno doświadczonych, jak i początkujących w wygrywaniu melodii tanecznych. Bardzo mile widziani są na sesji tancerze.

Przez całe spotkanie kawiarnia Wejściówka zachowuje swóją charakter i poleca swoje menu. Dzięki korzystaniu z asortymentu baru sesje mają szansę pozostać darmowe.

Do zagrania!
N-OBROTOWE ZAJĘCIA TANECZNE
środy, 8, 15, 22 i 29 maja 2019
godz. 19:00-21:00
Danza Latina, ul. Długa 25 (1p), Toruń
fb


Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki tańców tradycyjnych na n-obrotowe zajęcia taneczne! Na zajęciach przewidujemy wykładnię taneczną od podstaw dla początkujących oraz wskazówki techniczne dla już tańczących. Program zajęć dobierany jest pod kątem n-obrotowych potańców i najwięcej czerpie z tanecznej kultury Polski nizinnej, Szwecji oraz balfolku. Zajęcia podzielone są na dwie osobne godziny. Można uczestniczyć w obydwu, bądź tylko w pierwszej lub drugiej części.


Wstęp na 1 godzinę zajęć:Wskazówki organizacyjne:

Zapraszamy!
WARSZTATY PIEŚNI BAŁKAŃSKICH
sobota, 1 czerwca 2019
godz. 14:00
Toruń
fb
Wspólnie udamy się w muzyczną podróż na Bałkany, poznając charakterystyczną barwę głosu, harmonię oraz rytmy. W programie:

Prowadząca: Magdalena Kulanek - śpiewa od zawsze, w tym od lat w grupie wokalnej Zora, wykonującej pieśni ludowe z różnych stron Polski i Europy. Ma za sobą doświadczenie w śpiewie chóralnym, również w bułgarskim repertuarze. Można ją też usłyszeć m.in. na potańcówkach z kapelą Będzie dobrze.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: wkrótce!

POTAŃCJUNIO
sobota, 1 czerwca 2019
godz. 19:00-01:30
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń
fb
19:00 – zajęcia taneczne dla dzieci
Godzinne zajęcia taneczne dla dzieci mają na celu zaznajomienie najmłodszych z polską i europejską tradycyjną kulturą muzyczno-taneczną. Dostarczają również doskonałych bodźców do kształcenia orientacji przestrzennej, rozwoju koordynacji ruchowej, percepcji dźwięku i rytmu. Poznamy proste kroki, zatańczymy razem w kole, stworzymy niepowtarzalną kapelę muzyczną.

20:20 - potańc
Zapraszamy na zabawę taneczną w stylu trad & balfolk przy muzyce czerpiącej ze starodawnych wzorców, a jednocześnie brzmiącej atrakcyjnie i nowocześnie. Potańc to zabawa taneczna, w duchu której tkwią sprawdzone na przestrzeni wieków skuteczne składniki balu, łączące pokolenia, budujące wspólnotę i zapewniające spotkanie ludzi i zabawę na wysokim poziomie. Repertuar muzyczno-taneczny wywodzi się z dawniejszej tradycji polskiej wsi, ale również z kultur nam pokrewnych: szwedzkiej, francuskiej i różnych zakątków Europy. Bezmiar tradycyjnych tanecznych doznań tego wieczoru odszukać będzie można w parach, kole czy korowodzie, po polsku, szwedzku, francusku, portugalsku i bretońsku. Od współ-tancerzy i współ-muzykantów. W programie potańcu przewidziane są koncerty agregandado oraz muzykantów grających do tańca w ramach sceny otwartej.

Wstęp na potańc dowolny, dobrowolny.

scena otwarta - grajlista do tańca:
Zapraszamy muzyków i śpiewaków do udziału w grajliście do tańca w ramach otwartej sceny! Jeśli potrafisz wykonać utwory do tańca, masz przygotowany repertuar do tańców polskich, szwedzkich, francuskich, bretońskich, bądź z innych zakątków Europy oraz chęć zagrania i zaśpiewania paru kawałków dla tancerzy podczas Potańcu, to serdecznie zapraszamy! Dla zapewnienia dobrej jakości kompozycji zgłaszanych występów w programie potańcu oraz w celach organizacyjnych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego.