pl en
^
^
^

SESJE MELODII TANECZNYCH TRADYCYJNIE
poniedziałki, 3, 10, 17 i 24 czerwca 2019
godz. 19:30-22:00
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń
fb


Zapraszamy na wspólne praktykowanie grania utworów do tańca. Tradycyjny repertuar tańców polskich i szwedzkich, jak również balfolk. Spotkania dla muzyków zarówno doświadczonych, jak i początkujących w wygrywaniu melodii tanecznych. Bardzo mile widziani są na sesji tancerze.

Przez całe spotkanie kawiarnia Wejściówka zachowuje swóją charakter i poleca swoje menu. Dzięki korzystaniu z asortymentu baru sesje mają szansę pozostać darmowe.

Do zagrania!
N-OBROTOWE ZAJĘCIA TANECZNE
środy, 5, 19 i 26 czerwca 2019
godz. 19:00-21:00
Danza Latina, ul. Długa 25 (1p), Toruń
fb


Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki tańców tradycyjnych na n-obrotowe zajęcia taneczne! Na zajęciach przewidujemy wykładnię taneczną od podstaw dla początkujących oraz wskazówki techniczne dla już tańczących. Program zajęć dobierany jest pod kątem n-obrotowych potańców i najwięcej czerpie z tanecznej kultury Polski nizinnej, Szwecji oraz balfolku. Zajęcia podzielone są na dwie osobne godziny. Można uczestniczyć w obydwu, bądź tylko w pierwszej lub drugiej części.


Wstęp na 1 godzinę zajęć:Wskazówki organizacyjne:

Zapraszamy!
ŚWIĘTO MUZYKI: TTMS | AGREGANDADO | N OBROTÓW
piątek, 21 czerwca 2019
godz. 18:00-20:00
Łuk Cezara, ul. Piekary 37, Toruń
fb

Święto Muzyki (fr. Fête de la Musique, ang. World Music Day), to cykliczna impreza odbywająca się na całym świecie 21 czerwca, w pierwszy dzień lata. Oryginalna nazwa w języku francuskim, „Fête de la Musique” jest grą słów, homofonem wyrażenia „Faites de la musique!” (pol. Róbcie muzykę!), które stało się przewodnim zawołaniem do uczestnictwa w imprezie.
W Toruniu zagrają m.in. agregandado i muzycy n-obrotowych Sesji Melodii Tanecznych Tradycyjnie (TTMS). Muzyczny performens będzie częścią programu Święta Muzyki organizowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną.Pod literami TTMS kryje się wspólne granie wszystkich chętnych instrumentalistów, którzy zbierają się co poniedziałek w kawiarni Wejściówka, a czasem w pubie Carpe Kraft, by grać melodie lub dogrywać prosty sekund. Jest z tego dużo przyjemności dla tancerzy jak i samych muzykantów.

Agregandado to toruński ensamble instrumentalny, który powstał, aby grać do tańca. Ważnymi atraktorami estetycznego działania zespołu są tradycyjne muzyczno-taneczne kultury Kujaw i Kurpii na równi z kulturą szwedzką oraz francuską, a w szczególności ich polskimi ogniwami. Do agregandadowego repertuaru dostały się już polski i slängpolski, schottisy, kujawiaki, wiwaty, powolniaki i mazurki oraz przeróżne tańce ludowego balu z wielu zakątków Europy.

Dawniej na zabawach tanecznych muzycy i tancerze stawali się jednością. Na Święcie Muzyki taneczne melodie odgrywane przez muzykantów pełne staną się w obecności tancerzy, których serdecznie zapraszamy! Dla niewtajemniczonych specjalną animację przeprowadzą tancerze grupy n obrotów.