pl en
^
^
^

SESJE MELODII TANECZNYCH TRADYCYJNIE
poniedziałki, 4, 11, 18 i 25 lutego 2019
godz. 20:00-22:00
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń
fb


Zapraszamy na wspólne praktykowanie grania utworów do tańca. Tradycyjny repertuar tańców polskich i szwedzkich, jak również balfolk. Spotkania dla muzyków zarówno doświadczonych, jak i początkujących w wygrywaniu melodii tanecznych. Bardzo mile widziani są na sesji tancerze.

Przez całe spotkanie kawiarnia Wejściówka zachowuje swój charakter i poleca swoje menu. Dzięki wspieraniu funkcjonowania kawiarni i baru sesje mają szansę pozostać darmowe. W imieniu Wejściówki zapraszamy do korzystania z asortymentu baru!

Do zagrania!
N-OBROTOWE ZAJĘCIA TANECZNE
środy, 6, 13, 20 i 27 lutego 2019
godz. 19:00-21:00
Studio DFNS, Rynek Nowomiejski 27, Toruń
fb


Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki tańców tradycyjnych na n-obrotowe zajęcia taneczne! Na zajęciach przewidujemy wykładnię taneczną od podstaw dla początkujących oraz wskazówki techniczne dla już tańczących. Program zajęć dobierany jest pod kątem n-obrotowych potańców i najwięcej czerpie z tanecznej kultury Polski nizinnej, Szwecji oraz balfolku. Zajęcia podzielone są na dwie osobne godziny. Można uczestniczyć w obydwu, bądź tylko w pierwszej lub drugiej części.


Wstęp na 1 godzinę zajęć:Wskazówki organizacyjne:

Zapraszamy!
POTAŃC OCZEPIX
sobota, 9 lutego 2019
godz. 19:00 | 20:20-01:00
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń
fb


UWAGA!!! POTAŃC PRZENIESIONY NA LUTY
WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

19:00 taneczne zajęcia dla dzieci
20:20 posłuch & potańc19:00 – zajęcia taneczne dla dzieci
Godzinne zajęcia taneczne dla dzieci mają na celu zaznajomienie najmłodszych z polską i europejską tradycyjną kulturą muzyczno-taneczną. Dostarczają również doskonałych bodźców do kształcenia orientacji przestrzennej, rozwoju koordynacji ruchowej, percepcji dźwięku i rytmu. Poznamy proste kroki, zatańczymy razem w kole, stworzymy niepowtarzalną kapelę muzyczną.

20:20 – posłuch & potańc
Zapraszamy na zabawę taneczną w stylu trad & balfolk przy muzyce czerpiącej ze starodawnych wzorców, a jednocześnie brzmiącej atrakcyjnie i nowocześnie. Potańc poprzedzony będzię posłuchem, czyli minikoncertem, na którym śpiewacy z grupy n obrotów zaprezentują tradycyjne pieśni oczepinowe z Kujaw i Wielkopolski, czyli dawny weselny obrzęd przejścia ze stanu panieńskiego do grona mężatek. Do tańca zagra agregandado.