pl en
^
^
^

SESJE MELODII TANECZNYCH TRADYCYJNIE
poniedziałki, 9, 16, 23 i 30 kwietnia 2018
godz. 20:00-22:00
Carpe Kraft, Plac Teatralny 7, Toruń
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń
fb


Zapraszamy na wspólne praktykowanie grania utworów do tańca. Tradycyjny repertuar tańców polskich i szwedzkich, jak również balfolk. Spotkania dla muzyków zarówno doświadczonych, jak i początkujących w wygrywaniu melodii tanecznych. Bardzo mile widziani są na sesji tancerze.

Terminy najbliższych spotkań:
9 kwietnia 2018 - Carpe Kraft, Plac Teatralny 7, Toruń
Przestrzenią i asortymentem baru zaprasza nas bar z piwem rzemieślniczym Carpe Kraft.

16, 23 i 30 kwietnia 2018 - kawiarnia Wejściówka, Plac Teatralny 1, Toruń
Przestrzeni do grania użycza nam kawiarnia Wejściówka.

Przez całe spotkanie kawiarnia Wejściówka i Carpe Kraft zachowują swój charakter i polecają swoje menu. Dzięki wspieraniu funkcjonowania kawiarni i baru sesje mają szansę pozostać darmowe. W imieniu Carpe Kraft oraz Wejściówki zapraszamy do korzystania z asortymentu baru!

Do zagrania!
N-OBROTOWE ZAJĘCIA TANECZNE
środy, 4, 11, 18 i 25 kwietnia 2018
godz. 19:30-21:30
Studio DFNS, Rynek Nowomiejski 27, Toruń
fb


Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki tańców tradycyjnych na n-obrotowe zajęcia taneczne! Na zajęciach przewidujemy wykładnię taneczną od podstaw dla początkujących oraz wskazówki techniczne dla już tańczących. Program zajęć dobierany jest pod kątem n-obrotowych potańców i najwięcej czerpie z tanecznej kultury Polski nizinnej, Szwecji oraz balfolku. Struktura spotkań jest następująca:


Wstęp na 1 godzinę zajęć:


Wskazówki organizacyjne:

Zapraszamy!
POTAŃC ŁUDZIKWIAT
sobota, 21 kwietnia 2018
godz. 18:30 | 20:00 - 01:00
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń
fb


18:30 Zabawa dla dzieci przy muzyce tradycyjnej | baja – performans ludowy
20:00 potańc | koncerty do tańcaNa Potańcu Łudzikwiecie spotkasz dobrych ludzi. Muzyka porwie Cię do tańca, a choć go nawet nie znasz, to Cię zbytnio nie utrudzi. Ludzie się na potańcach ostatnio modnie spotykajo i się dobrze bawio, wspólnota ludzi niby obcych w najlepsze na parkiecie kwitnie, bo tradycja nie łudzi.

Potańc Łudzikwiat to zabawa taneczna z repertuarem muzyczno-tanecznym wywodzącym się z dawniejszej tradycji polskiej wsi, ale również z kultury szwedzkiej, francuskiej i różnych zakątków Europy. W repertuarze wieczoru znajdą się tradycyjne tańce w parach, kole czy korowodzie. Tańce polskie, szwedzkie, portugalskie, węgierskie, bretoński fest-noz i francuski balfolk. W programie potańcu przewidziane są koncerty agregandado oraz muzykantów sesyjnych grających do tańca.
Wstęp na potańc dowolny, dobrowolny.

scena otwarta - grajlista do tańca:
Zapraszamy muzyków i śpiewaków do udziału w grajliście do tańca w ramach otwartej sceny! Jeśli potrafisz wykonać utwory do tańca, masz przygotowany repertuar do tańców polskich, szwedzkich, francuskich, bretońskich, bądź z innych zakątków Europy oraz chęć zagrania i zaśpiewania paru kawałków dla tancerzy podczas Potańcu, to serdecznie zapraszamy! Dla zapewnienia dobrej jakości kompozycji zgłaszanych występów w programie potańcu oraz w celach organizacyjnych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego.